Komentarai

  1. Kaori 2013-02-17 13:29    81.43.165.129

    Referendumai yra gerai, bet sveikas proats, padedantis išgyventi visuomenei ir visai Lietuvai, yra tikrai geriau: pritariu, kad Šveicarijos pavyzdys yra geras ir turėtų būti naudojamas, tik ar rastas būdas kaip tai padaryti pigiai ir nenuklystant į pievas su nutarimais?Jei visi žmonės turėtų internetą, tai galima būtų nubalsuoti, pvz., savivaldybės svetainėje, bet reikia ir remtis savo svarstymuose į žemę, o nenuplaukti į kosmosą.Pvz., sakote jums netinka Sodra, o ar žinote, kad tik Sodra yra senų senovėje išrastas mechanizmas kaip garantuotai aprūpinti žmones senatvėje, todėl pinigų iš atskaitymų jai paėmimas Sodros biudžetą kaip tik ir išbalansavo, nors Sodros mes negalime atsisakyti, kadangi jai mokėjo prieš tai dirbę ir tas projektas yra nenutraukiamas.Kitiems fondams žmonės gali mokėti savarankiškai, tačiau Sodrai mokėti reikėtų privalomai.Tuo labiau, kaip skaitome spaudoje, tie pensijų fondai turi prisipirkę Graikijos akcijų ir dabar eis į dugną.Toliau.Jums nepatinka mokestis už parkavimą, bet, o kas turėtų mokėti už tvarkos priežiūrą, jei ne automobilininkai?Jūs nenorite kariuomenės, policijos, teismų, tai gal norite sugrįžti į laikus kada gatvė mūšio arena, kada ir jūsų namas jūsų negelbės ir niekas jums nepadės?Suprantu, kad viešuoju interesu mojuoja aktyviai žulikai.Betgi tam ir yra internetas, kad juos ištrauktume į dienos šviesą, todėl nebijokime pasakyti seimo nariams: privalote tarnauti gyviesiems, o ne amžinatilsiams jei kas išliko normalioj formoj, tai, gal, ir paveldas, bet kas supuvo, to nebėra.

  2. Auth 2013-02-16 03:05    71.87.1.61

    Kas yra viešasis interesas, iš kur jis aratisnda, kaip jis nustatomas, o tiksliau, kas jį nustato ir paskelbia? Štai Naglis mini paskutinius viešojo intereso paveldo sferoje gynėjus, kuriems, tas akivaizdu, priskiria ir save. Puiku, bet Tikras lietuvis irgi išsako tam tikrą viešąjį interesą. Kadangi, kaip aš suprantu, viešasis interesas yra tik nuojauta, ar spekuliacija, ar spėjimas (nes nėra institucijos, bandančios koku nors racionaliu būdu išsiaiškinti tą viešąjį interesą), tai abu jie yra teisūs. Teisūs yra ir statantys stiklo dėžes Pasakysiu dar daugiau, viešasis interesas, o tai yra tas pats, kas bendra, kolektyvinė nuomonė dėl viešų erdvių, bendrų pingų (mokesčių), visuomeninio transporto ir kitų visai bendruomenei svarbių dalyklų, jau seniai naudojamas kaip manipuliacijos įrankis ir visai neatspindi savo esmės. Šiandien, remiantis viešuoju interesu galima daryti ką tik nori. Tas ir vyksta. Vienas geriausių būdų išsiaiškinti viešąjį interesą ir suteikti jam vykdančią galią yra referendumas (gali būti ne tik valstybiniai, bet ir rajonų, miestų, ar net kvartalų referendumai). Ne veltui Lietuvoje (o ir kitose šalyse) jų taip baiminamasi ir ne veltui čia juos organizuoti yra nepaprastai sunku, praktiškai- neįmanoma, nors techniškai tai yra vaikų žaidimas, o ir ne milijonus kainuoja. Ką darytų Naglis, jei išaiškėtų, kad Vilniečiai pageidauja nušluot kibenifeni visas bažnyčias, ką darytų KAM, jei išaiškėtų, kad jiems pinigus nori mokėti tik 0,00000002% gyventojų, ką darytų policija, teismai su savo nepasitikėjimo lygio pasekmėm, ką darytų Zuokulo aferistai, jei sužinotų, kad vairuotojai nepageidauja mokėti už parkavimą, ką darytų SODRA, jei būtų viešai nutarta leisti žmonėms patiems tvarkytis su savo pinigais, kaip elgtusi finansų elitas, susidūręs su gyventojų nenoru valstybės vardu skolintis iš užsienio , ką darytų tautininkai, sužinoję, kad jų idėjoms pritaria tik nedidelė gyventojų dalis? Taigi, ne viskas taip paprasta. Viešasis interesas turi potencijos tapti esminių pokyčių priežastimi, o to, sutikime, šiandieniniam galios elitui mažiausiai reikia. Nereikia to nei Nagliui, nei Adomėnui, nei valdininkams, nei tautininkams. Juk būtų kvaila klausyti vergų nuomonės?

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.145.51.250.

Rašyti

Portalo Anykštėnas.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Anyksciai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.