Teresės Mikeliūnaitės kultūros premija įteikta Žilvinui Pranui Smalskui

Lapkričio 9 dieną Anykščių kultūros centre vykusiame pagerbimo vakare Anykščių rajono savivaldybės Teresės Mikeliūnaitės kultūros premija buvo įteikta išskirtiniam Anykščių krašto kūrėjui, kultūrinių projektų vadovui, visuomenininkui Žilvinui Pranui Smalskui. Vakarą vedęs Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus kuratorius, Anykščių rajono savivaldybės kultūros tarybos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius pakvietė susirinkusiuosius kartu keliauti laureato gyvenimu ir apžvelgti suolus, ant kurių Ž. P. Smalskui teko prisėsti. Tai – ir poezija, ir teatras, skulptūrų kūrimas, unikalių krašto kūrėjų parodų organizavimas.

Prieš atsiimdamas apdovanojimą Ž. P. Smalskas paprašė visų triukšmo minute pagerbti draugų, tragiškai žuvusių režisierių Galinos ir Vytauto Germanavičių atminimą. Diplomą laureatui įteikęs Anykščių rajono mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius sakė tikintis, kad nerami laureato siela Anykščių kraštą ir toliau puoš nuostabiais sumanymais ir kūriniais.

Bičiulį sveikino viso Anykščių rajono kultūros bendruomenė: A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas, Anykščių kultūros centro kolektyvas, Anykščių rajono literatų klubo „Marčiupys“ atstovės, Anykščių kultūros centro teatro draugai, vakaro dalyviams atlikę sveikinimo impresiją. Susirinkusieji galėjo pasiklausyti dainų, kurioms tekstus kūrė Ž. P. Smalskas. Pagerbimo vakaras baigėsi paties laureato skaitomomis savo eilėmis.

Anykščių rajono savivaldybė Teresės Mikeliūnaitės kultūros premiją įsteigė 2001 m. Ši premija skiriama įvairiose kultūros srityse pasižymėjusiems anykštėnams, taip pat – Anykščių krašto kultūriniams projektams. Nuo 2001 m. šia premija jau įvertinti:

2001 m. – Vygandas Račkaitis, Milda Telksnytė, Vytautas Germanavičius, Galina Germanavičienė, Anykščių siaurojo geležinkelio muziejinė ekspozicija.

2002 m. – Rimantas Vanagas, Bronė Lukaitienė, Irena Meldaikienė;

2003 m. – Antanas Verbickas, Gintautas Zabiela;

2004 m. – Jonas Junevičius, Gintautas Eimanavičius;

2005 m. – Antanas Tyla, Algirdas Ražinskas;

2006 m. – Stanislovas Petraška, Jūratė Uselienė;

2007 m. – Jonas Tvardauskas;

2008 m. – Raimondas Guobis, Jolanta Pupkienė;

2009 m. premija neskirta;

2010 m. – Vytautas Bagdonas, Juozas Danilavičius;

2011 m. – Dalia Tarandaitė;

2012 m. – Osvaldas Janonis;

2013 m. – Tautvydas Kontrimavičius;

2014 m. – Dalia Bernotaitė-Janušienė;

2015 m. – Tautvilis Uža;

2016 m. – Renata Miškinienė;

2017 m. – Žilvinas Pranas Smalskas.

Griežtai draudžiama Anykštėnas.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Anykštėnas.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Anykštėnas.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.145.16.43.

Rašyti

Portalo Anykštėnas.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Anyksciai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Antano Baranausko literatūrinė premija – Ingai Liepaitei ir Antanui Verbickui

Lapkričio 30 dieną vykusio Anykščių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo pritarta premijos skyrimo komisijos siūlymui 2017 metų An...

2017 m. Laisvės premija skirta laisvės gynėjai, politinei kalinei N. Sadūnaitei

Seimas, vadovaudamasis Laisvės premijos įstatymu ir Laisvės premijų komisijos sprendimu, nutarė 2017 metų Laisvės premiją paskirti laisvės gy...