Šiuolaikiniams vaikams – šiuolaikinės gamtos pažinimo pamokos

Lapkričio mėnesį šalyje prasidės pirmosios neformalios gamtos pažinimo pamokos vaikams, finansuojamos iš ES paramos lėšų, skirtų visuomenės informavimui apie aplinką. Šis projektas aprėps mažiausiai 50 tūkst., t. y. beveik pusę Lietuvos pradinių klasių moksleivių. Jo tikslas – šiuolaikinėmis ir kuo patrauklesnėmis priemonėmis skatinti jaunąją kartą pažinti gamtą, ją saugoti ir puoselėti.

Šios gamtos pažinimo pamokos – tai ne 45 minučių įprastos mokyklinės pamokos vienai klasei, o pustrečios valandos renginiai panaudojant specialiai šiam tikslui kuriamas modernias mokymo priemones. Tai ir mobili žaisminga gamtos pažinimo studija su Ugnies upe, Ledo karalyste, Žaibų karusele bei Vandens tvirtove, ir 3D kino teatras, ir gyvasis zookampelis, ir virtualus zoologijos sodas su 20 nykstančių Lietuvos gyvūnų rūšių, ir internetinis žaidimas „Gamtukai.lt“, kuriame žaismingai perteikiamas visas pamokos turinys. Be to, 100 tūkst. egzempliorių tiražu bus išleistos  dvi knygelės „Aplinka“ ir „Gyvoji gamta“. Šios knygelės bus išdalytos vaikams. Mokytojams rengiama metodinė medžiaga, kuri bus pateikta elektronine versija.

Šį projektą įgyvendinanti UAB „BVRG“, kuri laimėjo Aplinkos ministerijos skelbtą neformalių edukacinių pamokų apie aplinką ir gamtos pažinimą vaikams organizavimo konkursą, 2016-2017 m. Lietuvos mokyklose numato surengti 150 tokių renginių, pavadintų gamtos pažinimo pamokomis.

Projekto vertė – 388,5 tūkst. eurų. Didžiąją dalį šios sumos sudaro lėšos minėtosioms mokymo priemonėms sukurti.

LR Aplinkos ministerija

Griežtai draudžiama Anykštėnas.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Anykštėnas.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Anykštėnas.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.92.201.232.

Rašyti

Portalo Anykštėnas.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Anyksciai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

6 taisyklės, kurios padės vaikams būti saugiems kelyje

Ekspertų teigimu, šiuolaikiniai vaikai – daug bendraujantys, nenustygstantys vietoje ir priklausomi nuo šiuolaikinių technologijų, tačiau kart...

Į ką turi orientuotis šiuolaikinė mokykla: 10 įgūdžių, kuriuos privalome ugdyti jau dabar

Mokslininkai, dėliodami ateities vizijas, sutaria dėl vieno – sparti technologijų plėtra ilgainiui visiškai pakeis įprastą žmogaus gyvenimo ...