Anykščiuose netrukus prasidės medinės Vorutos pilies statybos

Gegužės 20 d., penktadienį, Anykščių rajono savivaldybėje buvo pasirašyta sutartis su medinės Vorutos pilies statybų rangovais. Viešojo pirkimo konkursą laimėjo UAB „POVILO GURKLIO FIRMA", kurios specialistai turi 18 metų statybų, rekonstrukcijos ir restauravimo darbų patirtį. Iš viso paraiškas dalyvauti viešojo pirkimo konkurse pateikė 6 dalyviai.

„Medinės Vorutos pilies ant Šeimyniškėlių piliakalnio statybų projektas - netipinis, reikalaujantis kokybiško ir kruopštaus darbo, puikaus statybų rangovo pasiruošimo. Džiaugiamės, kad konkursą laimėjusios įmonės specialistai turi ir kultūros paveldo objektų rekonstrukcijos ir restauravimo srities patirtį. Ji medinę pilį leis statyti dermėje su archeologiniu paveldu ir unikaliu kraštovaizdžiu", - sakė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.

Tikimasi, kad iki 2017 m. bus baigtas pirmasis Vorutos pilies ant Šeimyniškėlių piliakalnio statybų etapas. Šiam etapui iš 2016 m. Anykščių rajono savivaldybės biudžeto skirta 160 tūkst. Eur. Rengiant pilies statybų planus buvo atsižvelgta ir į galimybę pasinaudoti Europos Sąjungos fondais. Visų pirma, tikimasi pasinaudoti Bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis. Šiam tikslui Anykščių rajono savivaldybės meras K. Tubis ir kiti Savivaldybės administracijos atstovai dar praėjusiais metais lankėsi Agluonoje (Latvija), kur kartu su Agluonos savivaldybės specialistais aptarė medinio apžvalgos bokšto vaizdingoje piliavietėje statybų planus. Pasak istorinių šaltinių, šioje piliavietėje stovėjusioje pilyje augo būsimoji karalienė Morta ir, anot istorinių legendų, buvo nužudytas karalius Mindaugas su sūnumis. Bendradarbiauti ieškant finansavimo tikimasi ir su Smurgainių (Baltarusija) miestu, įsikūrusiu šalia Krėvos piliavietės. Paramos tikimasi sulaukti ir iš kitų finansavimo šaltinių, įveiklinant pirmuoju etapu pastatytos pilies dalį. Vykdant pirmojo etapo statybas planuojama ruošti dokumentus antrojo etapo įgyvendinimui.

Medinės pilies statybų projektas - jau daugiau nei dešimtmetį anykštėnų puoselėta idėja. Dar 2004 m. liepos 23 d. Anykščių rajono savivaldybės taryba ir Pasaulio anykštėnų bendrijos taryba, dalyvaujant Lietuvos Respublikos Prezidentui Valdui Adamkui, atsižvelgiant į istorinius šaltinius apie XIII - XIV a. Lietuvoje stovėjusias medines pilis, Šeimyniškėlių piliakalnio archeologinius tyrinėjimų rezultatus bei Anykščių rajono strateginiame plėtros plane numatytą tikslą pastatyti medinę pilį, pasirašė deklaraciją.

Medinės Vorutos pilies ant Šeimyniškėlių piliakalnio statybos bus pradėtos po archeologinių tyrimų, kuriuos statybų rangovo partneriai turėtų pradėti jau visai netrukus.

Anykščių r. savivaldybės informacija

Griežtai draudžiama Anykštėnas.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Anykštėnas.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Anykštėnas.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.145.16.43.

Rašyti

Portalo Anykštėnas.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Anyksciai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kviečiame į Anykščių miesto gyvenamųjų kvartalų viešųjų erdvių sutvarkymo darbų ekspoziciją

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje atidaryta kūrybinių dirbtuvių „Anykščių miesto g...

Anykščiuose – gyvūnų vedžiojimo vietas žymintys ženklai ir šiukšlių dėžės

Birželio 28 d., antradienį, Anykščiuose pastatyti gyvūnų vedžiojimo vietas žymintys ženklai ir šiukšlių dėžės. Iš viso tokių ženklų...